Annonce
Nyt om navne

Søndag den 26. januar

Gudstjenester den 26. januar. Foto: Katrine Becher Damkjær

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 9.00

Diernæs: 19.00 L. Matthies, musikgudst.

Faldsled: ingen

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 9.30 J. Svärd

Haastrup: 14.00 A. Agersnap

Jehovas Vidner: 10.00

Krarup: 10.30

Lyø: 11.00 E. Ladefoged (lørdag)

Svanninge: 11.00 J. Svärd

V. Aaby: 10.15 A. Nielsen

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 9.00 A. Nielsen

HAARBY

Haarby: 10.00 L. Boas

Helnæs: ingen

Jordløse: ingen

Løgismose: 8.45 A. Boas

BROBY

Allested: 9.00 E. Ladefoged

Nr. Broby: 9.00 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby:

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 10.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: 11.15 P. Møberg

Fodslette: 11.30 L. Otterstrøm

Fuglsbølle: 10.00 M. Ring

Hou: 10.00 P. Møberg

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 14.00 L. Otterstrøm

Longelse: ingen

Magleby: 10.00 L. Otterstrøm

Pinsekirken: ej oplyst

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 V. Hammerum

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 V. Hammerum

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: 10.00 A. Knudsen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 H. Merrild

NYBORG

Ellinge: 10.15 P. Vilhelmsen

Flødstrup: ingen

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 M. Grymer, 16.00 I. Korreborg

Skellerup: ingen

Ullerslev: 11.00 K. Nebel

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: 10.30 M. Sauerberg

Frørup: 10.00

Kullerup: ingen

Langå:

Refsvindinge: ingen

Svindinge:

Taarup: 11.15

Øksendrup:

Ørbæk: 9.00 A. Sjøstedt-Elnef

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: 10.00 U. Kærup

Gislev: ingen

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: 10.15 A. Sjøstedt-Elnef

Herringe: ingen

Hillerslev: 9.00 M. Sauerberg

Kværndrup: 10.30 M. Skærved

Nr. Lyndelse: 16.00 M. Behrndtz

Nr. Søby: 16.00

Ringe: 10.00 L. Andersen, kirkekaffe

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Ryslinge: 10.30 J. Olesen

Ryslinge frim.: 9.30 T, Vind, kirkekaffe

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: 10.00 P. Thyssen, brunch

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 10.00 E. Fonsbøl, kirkekaffe

Sdr. Næraa valgm.: 11.00 O. Kobbelgaard

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00 P. Jensen

ÆRØ

Bregninge: 10.00 A. Haugaard

Marstal: 10.00 R. Dupont

Ommel: ingen

Rise: ingen

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 10.00 H. Kvist

Jehovas Vidner: 12.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Boas

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund, afskedsgudst.

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 R. Aagaard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 9.00 N. Overgaard

Gudbjerg: 10.00 M. Mye

Gudme: ingen

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.45 A. Bojsen-Møller

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: 12.00 A. Bojsen-Møller

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00 A. Bojsen-Møller

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 A. Kjærsig

Stenstrup: ingen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup valgm.: 10.00

V. Skerninge: 10.30 N. Overgaard

Ø. Skerninge: ingen

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce