Annonce
Navne

Gudstjenester søndag den 7. juli

Gudstjenester søndag den 7. juli. Foto fra Tranderup Kirke: Helene Jackson

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: 10.30 H. Nedergaard

Falsled: 11.00 E. Fonsbøl

Faaborg: 9.00 H. Nedergaard

Horne: 9.00 J. Svärd

Haastrup: 9.00

Krarup: ingen

Lyø: ingen

Svanninge: 9.30 E. Fonsbøl

Vester Aaby: 19.00

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: 10.15

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: ingen

Haarby: 9.00 E. Suhr

Jordløse: 9.30 (lørdag), hosefestgudst.

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 9.00 P. Stengaard

Nr. Broby: 10.15 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 10.30 R. Godtfredsen

Sdr. Broby: 9.00 S. Hvorslev

Vejle: ingen

V. Hæsinge: ingen

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: ingen

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 14.00 H. Merrild, kirkevandring

Humble: 11.30 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: 19.00 A. Madsen

Lindelse: ingen

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 13.30

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: 10.00 A. Knudsen

Tranekær: 10.00 H. Merrild

Tryggelev: 11.30 A. Madsen

Tullebølle: ingen

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: ingen

Hjulby: 10.30 M. Schousboe

Nyborg: 10.00 M. Grymer

Skellerup: 9.00 A. Hauge

Ullerslev: 10.00 A. Hauge

Vindinge: 9.15 L. Schousboe

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: ingen

Kullerup: ingen

Langå: ingen

Refsvindinge: ingen

Svindinge: ingen

Tårup: 10.00

Øksendrup: 9.00

Ørbæk: ingen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: ingen

Herringe: 11.30, fælles sommerfrkost

Hillerslev: 10.30 S. Jylov

Kværndrup: 9.00 M. Sauerberg

Nr. Søby: 11.30 M. Behrndtz

Ringe: 10.00 K. Dam

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 9.00 P. Jensen

Ryslinge: 10.00 L. Lysholm, kirkekaffe

Ryslinge frim.: 11.00 M. Aastrup

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: 9.00

Sdr. Højrup: ingen

Sdr. Næraa: 11.00 I. Dalsgaard

Sdr. Næraa Valgm.: ingen

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00

ÆRØ

Bregninge: 14.00

Marstal: 19.00

Ommel: ingen

Rise: ingen

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 10.00

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 L. Nissen

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 9.00 C. Rubech

Vor Frue Kirke: 11.30 P. Aas

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: ingen

Bregninge: ingen

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 10.00

Gudbjerg: ingen

Gudme: 10.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: 10.30 N. Overgaard

Kirkeby: 9.00

Landet: 11.30 P. Aas

Lunde: 12.00

Lundeborg: 9.00 H. Thordsen

Ollerup: ingen

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 K. Larsen

Stenstrup: ingen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: 10.00 P. Aas

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 11.30

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce