Annonce
Dødsfald

Gudstjenester søndag den 26. maj

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 10.30

Diernæs: 9.00 L. Matthies

Falsled: ingen

Faaborg: 10.30 L. Matthies

Horne: 10.00 J. Svärd

Haastrup: 9.00 P. Stengaard

Krarup: ingen

Lyø: 9.30 E. Ladefoged

Svanninge: 11.00 V. Hammerum

Vester Aaby: 10.15 A. Nielsen

Øster Hæsinge: 9.00

Aastrup: 9.00 A. Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: ingen

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: ingen

Løgismose: 8.45 E. Suhr

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 9.00 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 10.30 P. Stengaard

V. Hæsinge: 14.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 11.30 L. Otterstrøm

Bøstrup: 11.15 H. Merrild

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: 11.15 M. Ring

Hou: ingen

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: ingen

Longelse: ingen

Magleby: 10.00 L. Otterstrøm

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: 19.00

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: ingen

Skrøbelev: ingen

Snøde: ingen

Stoense: 10.00 H. Merrild

Strynø: ingen

Tranekær: ingen

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.30 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 19.00 E. Boel

Flødstrup: ingen

Hjulby: 9.30

Nyborg: 9.30 I. Korreborg, konfirm. og 11.30 M. Skovmand, konfirm. (begge lørdag), 10.00 H. Simonsen og 16.00 C. Sivertsen, kirkekaffe

Skellerup: ingen

Ullerslev: 10.00 A. Hauge

Vindinge: 10.30, kirkekaffe

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 10.00

Kullerup: 9.15

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: ingen

Tårup: ingen

Øksendrup: 9.00

Ørbæk: ingen

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 10.00 M. Jessen

Hellerup: 9.00

Herrested: ingen

Herringe: ingen

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: ingen

Ringe: 10.00 K. Dam, kirkekaffe

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 11.30 P. Jensen

Ryslinge: 9.00 M. Sauerberg

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 19.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 10.00

Sdr. Næraa: 11.30 E. Jessen

Sdr. Næraa Valgm.: 10.00 M. Nielsen (lørdag)

Vantinge: 19.30 S. Jylov

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: ingen

Marstal: ingen

Ommel: 11.00 R. Nielsen, konfirmation

Rise: 10.00 H. Kvist

Søby: ingen

Tranderup: 19.00 A. Haugaard

Ærøskøbing: 15.00 koncert

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 L. Nissen

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 11.30 H. Wieland

Skallen: 14.00 V. Lyrstrand (evangelisk luthersk kirke), kirkekaffe

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland

Tved Kirke: 10.00 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 10.00 G. Jørgensen

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 10.00 J. Sloth

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: ingen

Drejø: ingen

Egense: 16.00, pigekoret medvirker

Gudbjerg: ingen

Gudme: 9.00 I. Fonsbøl

Hesselager: 11.30 M. Andersen

Hundstrup: 11.30 T. Poulsen

Kirkeby: 10.45

Landet: ingen

Lunde: ingen

Lundeborg: 9.00

Ollerup: 9.00, kirkekaffe

Oure: 10.15

Oure, Baptistkirken: 15.00 L. Damkier

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen, i præstegårdshaven

Thurø: 10.00 M. Andersen

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: ingen

Vester Skerninge: ingen

Øster Skerninge: 10.00

Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce