Annonce
Nyt om navne

Gudstjenester søndag den 20. oktober

Gudstjenester søndag den 20. oktober Foto: Tranderup Kirke: Helene Thau Jackson

Søndag den 20. oktober:

FAABORG

Avernakø: ingen

Brahetrolleborg: 9.00 O. Nielsen

Diernæs: 9.00 H. Nedergaard

Falsled: 9.30

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard

Horne: 11.00 M. Holck

Haastrup: 14.00 P. Stengaard

Krarup: 10.30 O. Nielsen

Lyø: ingen

Svanninge: ingen

Vester Aaby: 14.00 O. Nielsen, kirkekaffe

Øster Hæsinge: ingen

Aastrup: ingen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 11.00 E. Suhr, kirkekaffe

Haarby: 19.00 E. Suhr

Jordløse: ingen

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: 19.00 P. Stengaard

Nr. Broby: 9.00 A. Agersnap

Sh. Lyndelse: ingen

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: ingen

V. Hæsinge: 9.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 19.00 L. Otterstrøm

Bøstrup: ingen

Fodslette: ingen

Fuglsbølle: ingen

Hou: 11.30 H. Merrild

Humble: ingen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 14.00 L. Otterstrøm

Longelse: ingen

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 T. Westergaard

Pinsekirken: 13.30, familiegudst.

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 T. Westergaard

Skrøbelev: 10.00 M. Ring

Snøde: ingen

Stoense: ingen

Strynø: 10.00 K. Nielsen

Tranekær: ingen

Tryggelev: 11.30 L. Otterstrøm

Tullebølle: 10.00 H. Merrild

NYBORG

Ellinge: ingen

Flødstrup: ingen

Hjulby: ingen

Nyborg: 10.00 C. Sivertsen, 16.00 I. Korreborg

Skellerup: 11.30 H. Hansen

Ullerslev: 11.00 K. Nebel

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 11.15 I. Korreborg

Kullerup: ingen

Langå: 14.00, kirkekaffe

Refsvindinge: ingen

Svindinge: ingen

Tårup: ingen

Øksendrup: ingen

Ørbæk: 9.00 A. Sjøstedt-Elnef

MIDTFYN

Espe: ingen

Gestelev: ingen

Gislev: 9.00 S. Jylov

Heden: ingen

Hellerup: ingen

Herrested: 10.15

Herringe: 10.00

Hillerslev: 10.30 S. Jylov

Kværndrup: 10.30 M. Skærved

Nr. Søby: 10.00 M. Jessen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 9.00 P. Jensen

Ryslinge: 9.30 J. Olesen

Ryslinge frim.: 11.00 M. Aastrup

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: 11.00 J. Olesen

Sdr. Højrup: 10.00 P. Jensen

Sdr. Næraa: 11.30 E. Jessen

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 O. KObbelgaard

Vantinge: ingen

Årslev: ingen

ÆRØ

Bregninge: 10.00 A. Haugaard

Marstal: 10.00 P. Vandrup

Ommel: ingen

Rise: ingen

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 14.00 A. Haugaard, musikgudst. og kirkekaffe

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Boas

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 M. Vemmelund

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 K. Larsen

Tved Kirke: 10.00 R. Aagard-Poulsen

Vor Frue Kirke: 10.00

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00

Bregninge: 10.00 P. Aas

Brudager: 11.30

Drejø: ingen

Egense: 11.30 T. Poulsen

Gudbjerg: ingen

Gudme: 10.00

Hesselager: 10.00 M. Andersen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: ingen

Landet: 9.30

Lunde: ingen

Lundeborg: 9.00 M. Andersen

Ollerup: 12.00 A. Thomassen

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00

Skarø: ingen

Skårup: 10.00 A. Kjærsig

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 11.30 M. Andersen

Ulbølle: ingen

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: ingen

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 14.00 T. Poulsen

Øster Skerninge: 10.00 T. Poulsen

Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Ærø

Tietgenprisen 2019 går til en dynamisk mand i spidsen for et driftigt værft

GOG

2019 er væk: GOG-profil opereret i knæet

Ærø

Biltrængsel på havnefronten: Ærøexpressen søger om mere bilplads på Marstal Havn

Annonce