Annonce
Navne

Gudstjenester: Påskedag den 21. april

Gudbjerg Kirke. Arkivfoto

Påskedag den 21. april:

FAABORG

Avernakø: 9.30 L. Matthies

Brahetrolleborg: 10.30 O. Nielsen

Diernæs: 10.30 L. Jonssen

Falsled: 9.30, kirkekaffe

Faaborg: 10.30 H. Nedergaard

Horne: 10.00 J. Svärd

Haastrup: 10.30

Krarup: ingen

Lyø: 15.15 E. Ladefoged

Svanninge: 11.00, kirkekaffe

Vester Aaby: 10.15 A. Nielsen

Øster Hæsinge: 9.00 O. NIelsen

Aastrup: 9.00 A. Nielsen

Jehovas Vidner: 10.00

HAARBY

Helnæs: 11.00 E. Suhr

Haarby: 10.00 A. Boas

Jordløse: 9.00

Løgismose: ingen

BROBY

Allested: ingen

Nr. Broby: 9.00 S. Hvorslev

Sh. Lyndelse: 9.00 E. Ladefoged

Sdr. Broby: 10.15

Vejle: 10.00 P. Stengaard

V. Hæsinge: 10.00 E. Ladefoged

LANGELAND OG

STRYNØ

Bagenkop: 12.00 L. Otterstrøm

Bøstrup: ingen

Fodslette: 10.00 L. Otterstrøm

Fuglsbølle: ingen

Hou: 10.00 H. Merrild

Humble: 10.00 A. Madsen

Jehovas Vidner: 10.30

Kædeby: ingen

Lindelse: 9.00 A. Madsen

Longelse: 10.00 M. Ring

Magleby: ingen

Ristinge: ingen

Rudkøbing: 10.00 H. Davidsen

Pinsekirken: ingen

Rudk., Sct. Bendts Kapel: ingen

Simmerbølle: 11.30 H. Davidsen

Skrøbelev: 11.15 M. Ring

Snøde: 11.15 H. Merrild

Stoense: ingen

Strynø: 10.00 A. Knudsen

Tranekær: 11.15: P. Møberg

Tryggelev: ingen

Tullebølle: 10.00 P. Møberg

NYBORG

Ellinge: 10.00 A. Hvidt

Flødstrup: 10.30 K. Nebel

Hjulby: 9.30

Nyborg: 10.00 I. Korreborg

Skellerup: 11.30 A. Hvidt

Ullerslev: 9.00 K. Nebel

Vindinge: 10.30

ØRBÆK

Ellested: ingen

Frørup: 10.00

Kullerup: 9.15

Langå: ingen

Refsvindinge: 10.15

Svindinge: ingen

Tårup: 11.15

Øksendrup: 10.15 C. Sivertsen

Ørbæk: 9.00

MIDTFYN

Espe: 10.30 J. Laursen

Gestelev: ingen

Gislev: 10.30 M. Sauerberg

Heden: 9.00 E. Jessen

Hellerup: 10.15 J. Mikkelsen

Herrested: 9.00 J. Mikkelsen

Herringe: 10.00

Hillerslev: ingen

Kværndrup: 10.30 D. Winther

Nr. Søby: 10.00 E. Jessen

Ringe: 10.00 L. Andersen

Ringe, Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Rolfsted: 10.00 B. Jacobsen

Ryslinge: 10.00 L. Lysholm

Ryslinge frim.: 9.30

Ryslinge valgm.: 11.00 M. Aastrup

Søllinge: ingen

Sdr. Højrup: 11.30

Sdr. Næraa: 10.00 I. Dalsgaard

Sdr. Næraa Valgm.: 11.00 M. Nielsen

Vantinge: ingen

Årslev: 10.00

ÆRØ

Bregninge: 10.00 A. Haugaard

Marstal:10.00 R. Nielsen

Ommel: ingen

Rise: 10.00 H. Kvist

Søby: ingen

Tranderup: ingen

Ærøskøbing: 16.00 H. Kvist

Jehovas Vidner: 11.00

SVENDBORG

Fredens Kirke: 10.00 L. Kristiansen

Sct. Jørgens Kirke: 10.00 K. Larsen

Sct. Knuds Kirke: 10.30 Højmesse, 16.00 Messe på vietnamesisk

Sct. Nicolai Kirke: 10.00 M. Jørgensen

Sørup Kirke: 10.00 H. Wieland, koret medvirker

Tved Kirke: 10.30 L. Kiær

Vor Frue Kirke: 10.00 A. Thestrup

Adventistkirken: 11.00 (lørdag)

Jehovas Vidners Rigssal: 10.30

Pinsekirken, Svinget 2: 10.30

OMEGN

Bjerreby: 11.00 J. Sloth

Bregninge: 10.00 M. Andersen

Brudager: 10.00 C. Rubech

Drejø: 10.00. kirkekaffe

Egense: 11.30

Gudbjerg: 11.30 C. Rubech

Gudme: 9.00 C. Rubech

Hesselager: 10.00 H. Thordsen

Hundstrup: ingen

Kirkeby: 10.45, koret medvirker

Landet: 9.30 J. Sloth

Lunde: ingen

Lundeborg: 10.15

Ollerup: 9.00, koret medvirker

Oure: ingen

Oure, Baptistkirken: 11.00 P. Jensen

Skarø: 14.00, kirkekaffe

Skårup: 10.00 I. Fonsbøl

Stenstrup: 10.30 A. Thomassen

Thurø: 10.00 T. Aallmann

Ulbølle: 10.30 N. Overgaard

Valdemars Slots Kirke: ingen

Vejstrup: 9.00

Vejstrup Valgm.: 10.00

Vester Skerninge: 9.00 N. Overgaard

Øster Skerninge: 10.00

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce