Annonce
Navne

Gudstjenester

Tved Kirke. Arkivfoto: Jørgen Outzen

Lørdag 1. maj:

Svendborg:

Lundeborg 10:00 Merete Holck.

Annonce

Sankt Nikolaj 12:00 Mette Jørgensen.

Faaborg-Midtfyn:

Rolfsted 09:30 Birte Jacobsen.

Rolfsted 11:00 Birte Jacobsen.

Søndag 2. maj

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Egense 10:00 Torben Poulsen.

Fredens 11:30 Lotte Boas.

Gudbjerg 10:00 Morten Sørensen.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Langå 10:00 Annalise Bager.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Oure 09:00 Merete Holck.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens 11:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens, Tåsinge 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Stenstrup 10:30 Annie Løvig Thomassen. Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Lotte Grauslund Boas.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Vejstrup 10:30 Merete Holck.

Vejstrup Valgmenighed 09:50 Anders Carlsson.

Vester Skerninge 11:00 Niels Brostrøm Overgaard.

Vor Frue 10:00 Gitte Meyer Jørgensen.

Øster Skerninge 11:30 Torben Poulsen.

Ærø:

Bregninge 10:00 Rikke Dupont.

Marstal 14:00 Rikke Dupont.

Ærøskøbing 10:00 Henny Kvist.

Langeland:

Fodslette 10:00 Li Have Otterstrøm.

Fuglsbølle 10:00 Marianne Ring.

Hou 10:00 Hans Henrik Merrild.

Kædeby 19:00 Tonny Aagaard Olesen.

Lindelse 17:00 Tonny Aagaard Olesen.

Magleby 11:30 Li Have Otterstrøm.

Tranekær 11:15 Peter Martin Møberg.

Tullebølle 10:00 Peter Martin Møberg.

Faaborg-Midtfyn:

Allested 08:30 Rikke Gotfredsen.

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Henrik Nedergaard.

Diernæs 10:30 Lene Matthies.

Gestelev 10:00 Eva Lykke Jensen.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 11:00 Rikke Møller Gotfredsen.

Krarup 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Frimenighed- Nazarethkirken 11:00 Mikkel Crone Nielsen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 11:00 Mikkel Crone Nielsen.

Sankt Mikaels 10:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Svanninge 11:00 Therese Strand Kudajewski.

Sønder Broby 10:00 Anette Buchwald Agersnap.

Sønder Højrup 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Vester Hæsinge 10:30 Eva Maren Ladefoged.

Vester Åby 10:15 Alex V. Nielsen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Faaborg-Midtfyn For abonnenter

Møder massiv kritik: Ingen vil have jobbet - nu søger kommune politibetjente til at passe voldsom og autistisk borger

Annonce