Annonce
Navne

Gudstjenester

Søndag 25. april 2021

Svendborg:

Bregninge 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Annonce

Egense 10:00 Torben Poulsen.

Fredens 15:00 Thomas Østergaard Aallmann.

Gudbjerg 10:30 Morten Sørensen.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Lunde 12:00 Michael Ravnholt Westh.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Oure 09:00 Hanne Thordsen.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Thomas Neergaard.

Sankt Jørgens 11:00 Sognepræst Thomas Neergaard.

Sankt Jørgens, Tåsinge 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 09:00 Hanne Wieland.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Ulbølle 11:00 Niels Brostrøm Overgaard.

Vejstrup Valgmenighed 10:00 Anders Carlsson.

Vor Frue 10:00 Gitte Meyer Jørgensen.

Øster Skerninge 11:00 Torben Poulsen.

Langeland:

Bagenkop 11:30 Li Have Otterstrøm.

Lindelse 10:00 Tonny Aagaard Olesen.

Longelse 10:00 Marianne Ring. Rudkøbing

10:00 Trille Brink Westergaard.

Simmerbølle 19:00 Trille Brink Westergaard.

Snøde 11:00 Hans Henrik Merrild.

Tranekær 10:00 Peter Martin Møberg.

Tryggelev 10:00 Li Have Otterstrøm.

Tullebølle 11:15 Peter Martin Møberg.

Ærø:

Ommel 10:00 Rikke Dupont.

Ommel 19:00 Pia Vandrup.

Rise 10:00 Henny Kvist.

Ærøskøbing 14:00 Pia Vandrup.

Faaborg-Midtfyn:

Allested 11:00 Pernille Borum Stengaard.

Diernæs 10:30 Henrik Nedergaard.

Falsled 09:30 Therese Strand Kudajewski.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Herringe 11:30 Eva Lykke Jensen.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 09:00 Rikke Møller Gotfredsen.

Krarup 14:00 Therese Strand Kudajewski.

Kværndrup 09:00 Mette Sauerberg.

Nørre Broby 10:15 Anette Agersnap.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Rolfsted 10:00 Birte Jacobsen.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed 11:00 Malene Rask Aastrup.

Ryslinge Frimenighed 17:00.

Sandholts Lyndelse 10:00 Eva Maren Ladefoged.

Sankt Mikaels 10:00 Eva Lykke Jensen.

Svanninge 11:00 Therese Strand Kudajewski.

Sønder Broby 09:00 Anette Buchwald Agersnap.

Vejle 10:00 Pernille Borum Stengaard.

Vester Åby 10:15 Alex V. Nielsen.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Åstrup 10:15 Alex V. Nielsen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce