Annonce
Navne

Gudstjenester

Tranderup Kirke på Ærø. Arkivfoto: Helene Thau Jackson

Søndag 18. april:

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Annonce

Egense 10:00 Torben Poulsen.

Fredens 10:00 Lars Peter Wandsøe Kristiansen.

Gudme 10:30 Morten Sørensen.

Hesselager 09:00 Morten Sørensen.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Langå 10:00 Annalise Bager.

Lundeborg 10:30 Merete Holck.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens 11:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens, Tåsinge 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Stenstrup 11:00 Annie Løvig Thomassen.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Vejstrup 09:00 Merete Holck.

Vejstrup Valgmenighed 10:00 Anders Carlsson.

Vester Skerninge 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Vor Frue 10:00 Bente Holdgaard.

Øster Skerninge 11:00 Torben Poulsen.

Ærø:

Marstal 10:00 Rikke Dupont.

Søby 16:00 Agnes Haugaard.

Tranderup 14:00 Rikke Dupont.

Ærøskøbing 10:00 Agnes Haugaard.

Langeland:

Bøstrup 10:00 Peter Martin Møberg.

Humble 17:00 Tonny Aagaard Olesen.

Ristinge 19:00 Tonny Aagaard Olesen.

Rudkøbing 10:00 Marianne Ring.

Skrøbelev 11:30 Marianne Ring.

Stoense 11:15 Peter Martin Møberg.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tryggelev 15:00 Tonny Aagaard Olesen.

Faaborg-Midtfyn:

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Diernæs 09:00 Lars Ole Jonssen.

Espe 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Falsled 11:00 Therese Strand Kudajewski.

Gislev 09:00 Søren Ildved.

Herringe 10:00 Eva Lykke Jensen.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 10:00 Rikke Møller Gotfredsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 09:00 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Nørre Søby 10:00 Erik Fonsbøl.

Ringe 10:00 Karen Blauenfeldt Dam.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 09:30 Malene Rask Aastrup.

Ryslinge Frimenighed: 9.30, Malene Aastrup

Sankt Mikaels 10:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Svanninge 09:30 Therese Strand Kudajewski.

Søllinge 09:00 Jakob Olesen.

Sønder Broby 10:15 Sanne Hvorslev.

Sønder Højrup 11:30 Mette Boddum Behrndtz.

Vejle 10:00 Pernille Borum Stengaard.

Vester Hæsinge 09:00 Pernille Stengaard.

Vester Åby 10:15 Torkil Jensen.

Øster Hæsinge 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce