Annonce
Navne

Gudstjenester

Påskesøndag 4. april

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Drejø 10:00 Lisbet Rønnow Torp.

Egense 11:00 Torben Poulsen.

Fredens 10:00 Lotte Boas.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Langå 10:00 Annalise Bager.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Oure 09:00 Merete Holck.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens 11:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens, Landet 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Mortens, Bjerreby 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skarø 14:00 Lisbet Rønnow Torp.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Stenstrup 10:30 Annie Løvig Thomassen.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Vejstrup 10:30 Merete Holck.

Vejstrup Valgmenighed 10:00 Anders Carlsson.

Vester Skerninge 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Vor Frue 10:00 Bente Holdgaard.

Øster Skerninge 10:00 Torben Poulsen.

Ærø:

Bregninge 09:00  Agnes Haugaard.

Marstal 09:00  Rikke Dupont.

Ommel 10:30  Rikke Dupont.

Rise 10:30  Henny Kvist.

Søby 10:30  Agnes Haugaard.

Tranderup 10:30 Pia Vandrup.

Ærøskøbing 09:00 Henny Kvist

Langeland:

Hou 10:00 Hans Henrik Merrild.

Humble 11:30 Tonny Aagaard Olesen.

Lindelse 10:00 Tonny Aagaard Olesen.

Longelse 10:00 Marianne Ring.

Rudkøbing 08:00 Dorthe Stæhr Nielsen.

Rudkøbing 10:00 Dorthe Stæhr Nielsen.

Simmerbølle 11:30 Dorthe Stæhr Nielsen.

Skrøbelev 11:30 Marianne Ring.

Stoense 11:15 Hans Henrik Merrild.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tranekær 11:15 Peter Martin Møberg.

Tryggelev 10:00 Li Have Otterstrøm.

Tullebølle 10:00 Peter Martin Møberg.

Faaborg-Midtfyn:

Allested 10:00 Pernille Borum Stengaard.

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Lars Ole Jonssen.

Diernæs 09:00 Lars Ole Jonssen.

Gestelev 10:00 Eva Lykke Jensen.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 10:30 Rikke Møller Gotfredsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 09:00 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Nørre Søby 11:00 Erik Fonsbøl.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Rolfsted 09:30 Birte Jacobsen.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Frimenighed: 9.30, Mikkel Nielsen

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 11:00 Malene Rask Aastrup.

Sandholts Lyndelse 09:00 Eva Maren Ladefoged.

Sankt Mikaels 10:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Svanninge 11:00 Therese Strand Kudajewski.

Søllinge 11:00 Birte Jacobsen.

Sønder Broby 10:15 Anette Buchwald Agersnap.

Sønder Højrup 11:30 Peter Ulrik Jensen.

Vester Hæsinge 10:30 Eva Maren Ladefoged.

Vester Åby 10:15 Torkil Jensen.

Øster Hæsinge 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Åstrup 09:00 Torkil Jensen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Navne

Fynske dødsfald

Svendborg

Friskoler byder ny skole velkommen: - Der er plads til flere i Svendborg

Annonce