Annonce
Navne

Gudstjenester

Rudkøbing Kirke, Langeland. Arkivfoto: Jørgen Outzen

Søndag 21. februar

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Egense 10:00 Torben Poulsen.

Fredens 10:00 Lotte Boas.

Gudme 09:00 Merete Holck.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Kirkeby 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Lundeborg 10:30 Merete Holck.

Ollerup 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Jørgens, Tåsinge 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 11:30 Hanne Wieland.

Skårup 09:00 Rebecca Aagaard-Poulsen.

Stenstrup 12:00 Michael Ravnholt Westh.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 11:30.

Tved 10:00 Anders Kjærsig, Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Ulbølle 11:30 Torben Poulsen.

Vejstrup Valgmenighed 10:00 Anders Carlsson.

Vor Frue 10:00 Gitte Meyer Jørgensen.

Ærø:

Marstal 10:00 Rikke Dupont.

Ommel 19:00 Pia Vandrup.

Rise 10:00 Henny Kvist.

Ærøskøbing 16:00 Henny Kvist.

Langeland:

Bagenkop 19:00 Li Have Otterstrøm.

Humble 10:00 Tonny Aagaard Olesen.

Longelse 16:00 Eigil Andreasen.

Magleby 10:00 Li Have Otterstrøm.

Rudkøbing 10:00 Trille Brink Westergaard.

Snøde 10:00 Eigil Andreasen.

Strynø 15:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tranekær 11:15 Hans Henrik Merrild.

Faaborg-Midtfyn:

Det nye Hospital 10:30 Torkil Jensen.

Diernæs 10:30 Anette Buchwald Agersnap.

Gestelev 10:00 Eva Lykke Jensen.

Gislev 09:00 Søren Ildved.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 10:15 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Rolfsted 11:00 Jacob Olesen.

Ryslinge 09:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 09:30 Malene Aastrup.

Sandholts Lyndelse 10:30 Eva Maren Ladefoged.

Sankt Mikaels 11:30 Eva Lykke Jensen.

Svanninge 14:00 Ole Buhl Nielsen.

Sønder Broby 09:00 Anette Buchwald Agersnap.

Vejle 19:00 Pernille Borum Stengaard.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Åstrup 10:15 Alex V. Nielsen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce