Annonce
Navne

Gudstjenester

Tullebølle Kirke. Foto: Hans Sturesson
Annonce

Lørdag 19. september:

Svendborg:

Vor Frue 10:00 Gitte Meyer Jørgensen.

Langeland:

Tullebølle 10:00 Peter Martin Møberg.

Tullebølle 12:00 Peter Martin Møberg.

Faaborg Midtfyn:

Hillerslev 10:00 Simon Langeskov Jylov.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 10:00 Malene Rask Aastrup.


Søndag 20. september:

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Fredens 10:00 Lars Peter Wandsøe Kristiansen.

Gudbjerg 16:30 Morten Sørensen.

Hesselager 09:00 Merete Holck.

Lunde 12:00 Annie Løvig Thomassen.

Lundeborg 10:15 Merete Holck.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Stenstrup 10:30 Annie Løvig Thomassen.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Ulbølle 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Vejstrup Valgmenighed 19:30 Anders Carlsson.

Vor Frue 09:30 Gitte Meyer Jørgensen.

Vor Frue 11:30 Gitte Meyer Jørgensen.

Øster Skerninge 10:00 Torben Poulsen.

Langeland:

Bagenkop 14:00 Li Have Otterstrøm.

Bøstrup 10:00 Peter Martin Møberg.

Fodslette 10:00 Li Have Otterstrøm.

Longelse 11:30 Marianne Ring.

Rudkøbing 10:00 Hanne Davidsen.

Simmerbølle 11:30 Trille Brink Westergaard.

Stoense 10:00 Hans Henrik Merrild.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tranekær 11:15 Hans Henrik Merrild.

Ærø:

Bregninge 10:00 V. Agnes Haugaard.

Ærøskøbing 10:00 V. Henny Kvist.

Faaborg Midtfyn:

Allested 14:00 Rikke Gotfredsen.

Brahetrolleborg 14:00 Ole Buhl Nielsen.

Diernæs 10:30 Anette Buchwald Agersnap.

Espe 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Falsled 11:00 Marie Therese Strand Kudajewski.

Gestelev 10:00 Eva Lykke Jensen.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Hellerup 19:30 Birte Jacobsen.

Hillerslev 17:00 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 10:30 Rikke Møller Gotfredsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 10:15 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Præstegårdshaven 14:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Rolfsted 11:00 Birte Jacobsen.

Ryslinge 09:00 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 10:00 Mikkel Crone Nielsen.

Sandholts Lyndelse 14:00 Eva Maren Ladefoged.

Svanninge 09:30 Marie Therese Strand Kudajewski.

Søllinge 09:00 Birte Jacobsen.

Sønder Broby 09:00 Anette Buchwald Agersnap.

Vester Åby 10:15 Alex V. Nielsen.

Øster Hæsinge 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
CORONAVIRUS

Live: Mundbind skal bæres i fitnesscentrene - men ikke under træning

Annonce