Annonce
Navne

Gudstjenester

Rise Kirke på Ærø. Arkivfoto: Jonathan Møller Nielsen
Annonce

Lørdag 28. november

Svendborg:

Svendborg Adventkirke 11:00 Harald Knudgaard.

Søndag 29. november

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Egense 11:30 Torben Poulsen.

Fredens 10:00 Lars Peter Wandsøe Kristiansen.

Gudbjerg 09:00 Morten Sørensen.

Gudme 10:30 Morten Sørensen.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Hundstrup 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Kirkeby 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Ollerup 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Thomas Neergaard.

Sankt Jørgens 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Jørgens 11:30 Sognepræst Thomas Neergaard.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Stenstrup 10:30 Annie Løvig Thomassen.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Ulbølle 17:00 Niels Brostrøm Overgaard.

Vejstrup 16:00 Merete Holck.

Vejstrup Valgmenighed 14:00 Anders Carlsson.

Vor Frue 10:00 Bente Holdgaard.

Øster Skerninge 10:00 Torben Poulsen.

Ærø:

Bregninge 19:00 Agnes Haugaard.

Marstal 16:00 Rikke Dupont.

Rise 14:00 Henny Kvist.

Ærøskøbing 10:00 Rikke Dupont.

Langeland:

Bagenkop 11:30 Li Have Otterstrøm.

Bøstrup 14:00 Hans Henrik Merrild.

Fodslette 10:00 Li Have Otterstrøm.

Hou 10:00 Hans Henrik Merrild.

Humble 14:00 Tonny Aagaard Olesen.

Longelse 19:30 Marianne Ring.

Ristinge 19:00 Tonny Aagaard Olesen.

Rudkøbing 10:00 Dorthe Stæhr Nielsen.

Simmerbølle 11:30 Dorthe Stæhr Nielsen.

Skrøbelev 10:00 Marianne Ring.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Strynø 15:30 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Faaborg-Midtfyn:

Allested 10:00 Pernille Borum Stengaard.

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Lene Matthies.

Diernæs 10:30 Lars Ole Jonssen.

Espe 14:00 Simon Langeskov Jylov.

Falsled 09:30 Marie Therese Strand Kudajewski.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Herringe 10:00 Eva Lykke Jensen.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Krarup 14:30 Ole Buhl Nielsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 09:00 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Nørre Søby 14:00 Erik Fonsbøl.

Ringe 10:00 Karen Blauenfeldt Dam.

Rolfsted 11:00 Birte Jacobsen.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 13:30 Malene Aastrup.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 13:30 Malene Aastrup.

Sandholts Lyndelse 19:30 Eva Maren Ladefoged.

Sankt Mikaels 10:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Svanninge 11:00 Marie Therese Strand Kudajewski.

Søllinge 19:30 Birte Jacobsen.

Sønder Broby 10:15 Anette Buchwald Agersnap.

Vester Åby 14:00 Torkil Jensen.

Øster Hæsinge 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Åstrup 10:15 Torkil Jensen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Sport

Tidligere GOG-profil til udlandet

Annonce