Annonce
Navne

Gudstjenester

Skårup Kirke
Annonce

Lørdag 21. november

Svendborg:

Svendborg Adventkirke 11:00 Matheus daSilva.

Søndag 22. november

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Fredens 10:00 Lotte Boas.

Gudme 10:30 Morten Sørensen.

Hesselager 10:00 Hanne Thordsen.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Langå 10:15 Karin Nebel.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Oure 09:00 Morten Sørensen.

Sankt Jørgens 10:00 Line Nissen.

Sankt Jørgens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Jørgens 11:30 Line Nissen.

Sankt Mortens 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skårup 09:00 Rebecca Aagaard-Poulsen.

Stenstrup 12:00 Michael Ravnholt Westh.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 10:00 Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Ulbølle 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Vejstrup Valgmenighed 10:00 Anders Carlsson.

Vor Frue 10:00 Karin Larsen.

Øster Skerninge 09:00 Niels Overgaard.


Ærø:

Marstal 10:00 Henny Kvist.

Ommel 19:00 Henny Kvist.

Søby 14:00 Agnes Haugaard.

Ærøskøbing 10:00 Agnes Haugaard.

Langeland:

Fuglsbølle 11:15 Marianne Ring.

Lindelse 10:00 Tonny Aagaard Olesen.

Magleby 10:00 Li Have Otterstrøm.

Rudkøbing 10:00 Trille Bakkiam Brink Westergaard.

Snøde 11:15 Hans Henrik Merrild.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tullebølle 10:00 Hans Henrik Merrild.

Faaborg-Midtfyn:

Brahetrolleborg 16:00 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Henrik Nedergaard.

Diernæs 19:00 Henrik Nedergaard.

Falsled 16:00 Marie Therese Strand Kudajewski.

Gestelev 09:00 Simon Langeskov Jylov.

Gislev 10:00 Mette Sauerberg.

Hellerup 09:00 Jakob Olesen.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 09:00 Rikke Møller Gotfredsen.

Kværndrup 09:00 Mette Sauerberg.

Nørre Broby 19:00 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 10:00 Mette Boddum Behrndtz.

Nørre Søby 10:00 Erik Fonsbøl.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Ryslinge 10:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 11:00 Malene Aastrup.

Sankt Mikaels 10:00 Inge Dalsgaard Jensen.

Svanninge 09:30 Marie Therese Strand Kudajewski.

Sønder Broby 10:15 Sanne Hvorslev.

Sønder Højrup 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Vejle 10:00 Pernille Borum Stengaard.

Vester Hæsinge 16:00 Eva Maren Ladefoged.

Vester Åby 10:15 Torkil Jensen.

Øster Hæsinge 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Åstrup 09:00 Torkil Jensen.

Annonce
Fyn

Rabbits-spiller midt i landsholds-triumfen

Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Danmark

Hvordan bliver julen 2020?

Annonce