Annonce
Navne

Gudstjenester

Oure Kirke
Annonce

Lørdag 24. oktober

Svendborg:

Svendborg Adventkirke 11:00 Enos Hakizimana.


Søndag 25. oktober

Svendborg:

Bregninge 10:00 Per Aas Chistensen.

Egense 11:30 Karina Aallmann.

Fredens 10:00 Lotte Boas.

Gudme 10:30 Morten Sørensen.

Hesselager 09:00 Morten Sørensen.

Hundstrup 09:00 Torben Poulsen.

Kirkeby 12:00 Michael Ravnholt Westh.

Ollerup 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Oure 10:30 Merete Holck.

Sankt Jørgens 11:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Line Nissen.

Sankt Nikolaj 10:00 Mette Jørgensen.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Stenstrup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Sørup 10:00 Hanne Wieland.

Trefoldighedskirken 15:00 Tine Lindhardt, Thomas Ø. Aallmann.

Tved 10:00 Rebecca Maria Aagaard-Poulsen.

Vejstrup 09:00 Merete Holck.

Vor Frue 10:00 Bente Holdgaard.

Øster Skerninge 10:00 Karina Aallmann.


Langeland:

Humble 11:30 Li Have Otterstrøm.

Ristinge 19:00 Li Have Otterstrøm.

Rudkøbing 10:00 Trille Bakkiam Brink Westergaard.

Skrøbelev 10:00 Marianne Ring.

Snøde 11:15 Hans Henrik Merrild.

Strynø 10:00 Andreas Skjoldborg Knudsen.

Tryggelev 10:00 Li Have Otterstrøm.

Tullebølle 10:00 Hans Henrik Merrild.


Ærø:

Bregninge 16:00 Henny Kvist.

Marstal 10:00 Pia Vandrup.

Ommel 18:00 Pia Vandrup.

Ærøskøbing 10:00 Henny Kvist.


Faaborg-Midtfyn:

Allested 19:00 Pernille Borum Stengaard.

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Lars Ole Jonssen.

Diernæs 19:00 Lene Matthies.

Gislev 10:30 Mette Sauerberg.

Herringe 09:00 Eva Lykke Jensen.

Horne 10:00 Jesper Hartvig Svärd.

Håstrup 10:30 Rikke Møller Gotfredsen.

Krarup 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Kværndrup 09:00 Mette Sauerberg.

Nørre Broby 09:00 Sanne Hermannsen Hvorslev.

Nørre Lyndelse 16:00 Mette Boddum Behrndtz.

Nørre Søby 10:00 Erik Fonsbøl.

Ringe 10:00 Karen Blauenfeldt Dam.

Ryslinge 09:30 Jakob Daniel Lund Olesen.

Sandholts Lyndelse 14:00 Pernille Borum Stengaard.

Sankt Mikaels 10:00 Eva Lykke Jensen.

Sdr. Nærå Valgmenighed 11:00 Ole Kobbelgaard.

Svanninge 11:00 Marie Therese Strand Kudajewski.

Svanninge 09:30 Marie Therese Strand Kudajewski.

Søllinge 11:00 Jakob Olesen.

Sønder Broby 10:15 Anette Buchwald Agersnap.

Sønder Højrup 11:30 Mette Boddum Behrndtz.

Vantinge 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Vester Åby 09:00 Torkil Jensen.

Åstrup 10:15 Torkil Jensen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce