Annonce
Navne

Gudstjenester

Rise Kirke på Ærø. Foto: Jonathan Møller Nielsen
Annonce
Annonce

Lørdag 17. august:

Svendborg:

Svendborg Adventkirke 11:00 Aage Andersen.

Annonce

Søndag 18. oktober:

Svendborg:

Bregninge 09:30 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Egense 10:00 Torben Poulsen.

Fredens 10:00 Lars Peter Wandsøe Kristiansen.

Gudbjerg 10:00 Morten Sørensen.

Gudme 11:30 Morten Sørensen.

Hesselager 11:30 Mai Bjerregaard.

Kirkeby 10:45 Michael Ravnholt Westh.

Lunde 10:30 Annie Løvig Thomassen.

Lundeborg 10:30 Merete Holck.

Ollerup 09:00 Michael Ravnholt Westh.

Oure 09:00 Merete Holck.

Sankt Jørgens 10:00 Sognepræst Thomas Neergaard.

Sankt Mortens 11:00 Johanne Elisabeth Fauerskov Sloth.

Sankt Nikolaj 11:30 Mette Jørgensen.

Skårup 10:00 Anders Kjærsig.

Sørup 10:00 Mette Jørgensen.

Trefoldighedskirken 10:00 Mai Bjerregaard Andersen.

Tved 09:00 Anders Kjærsig.

Ulbølle 10:30 Niels Brostrøm Overgaard.

Vejstrup Valgmenighed 19:30 Anders Carlsson.

Vor Frue 10:00 Karin Larsen.

Øster Skerninge 11:30 Torben Poulsen.


Langeland:

Bagenkop 10:00 Li Have Otterstrøm.

Fodslette 11:30 Li Have Otterstrøm.

Fuglsbølle 11:15 Marianne Ring.

Hou 10:00 Hans Henrik Merrild.

Lindelse 10:00 Tonny Aagaard Olesen.

Rudkøbing 10:00 Eigil Rasmussen.

Tranekær 11:15 Hans Henrik Merrild.

Ærø:

Bregninge 14:00 V. Agnes Haugaard.

Marstal 10:00 V. Rikke Dupont.

Rise 10:00 V. Pia Vandrup.

Ærøskøbing 10:00 V. Agnes Haugaard.


Faaborg-Midtfyn:

Brahetrolleborg 10:30 Ole Buhl Nielsen.

Det nye Hospital 10:30 Lene Matthies.

Diernæs 10:30 Anette Buchwald Agersnap.

Falsled 09:30 Marie Therese Strand Kudajewski.

Gestelev 10:00 Eva Lykke Jensen.

Gislev 09:00 Søren Ildved.

Heden 10:00 Erik Fonsbøl.

Hillerslev 10:30 Simon Langeskov Jylov.

Horne 14:00 Alex V. Nielsen.

Kværndrup 10:30 Søren Ildved.

Nørre Broby 10:15 Rikke Gotfredsen.

Nørre Lyndelse 11:30 Peter Ulrik Jensen.

Ringe 10:00 Lene Kjær Andersen.

Rolfsted 11:00 Birte Jacobsen.

Ryslinge 09:30 Birte Jacobsen.

Ryslinge Valgmenighed - Nazarethkirken 17:00 Mikkel Crone Nielsen.

Sankt Mikaels 11:30 Erik Fonsbøl.

Svanninge 11:00 Marie Therese Strand Kudajewski.

Sønder Broby 09:00 Anette Buchwald Agersnap.

Vejle 09:00 Rikke Gotfredsen.

Vester Hæsinge 16:00 Eva Maren Ladefoged.

Vester Åby 10:15 Alex V. Nielsen.

Øster Hæsinge 09:00 Ole Buhl Nielsen.

Årslev 10:00 Peter Ulrik Jensen.

Åstrup 09:00 Alex V. Nielsen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Svendborg

Sprængte hus i luften med et kilo sprængstof: Politiet ved ikke, hvor det kom fra

Ærø For abonnenter

Teknik- og Miljødirektør: Det er ikke kommunens ansvar at skaffe vand til borgere i Lebymark

Ærø For abonnenter

Formand for Søby Vandværk: Kommunen har det overordnede ansvar for adgang til rent vand

Annonce