Annonce
Navne

Dengang: Vandrepokal til ildsjæl

3. marts 1992 blev årets vandrepokal i Oure Gymnastik- og Idrætsforening overrakt til Elin Sandgaard, der i 22 år havde taget livligt og aktivt del i foreningens liv. Hun begyndte i 1970 i gymnastikudvalget, hvor hun fortsat var formand. I 1974 blev Elin Sandgaard valgt ind i foreningens aktivitetsudvalg, som var det udvalg, der tjente penge. Som formand for udvalget stod hun for blandt andet den suverænt største indtægtskilde: spillegilderne. -Årene i OGIF har næsten udelukkende budt på gode og positive oplevelser, sagde Elin Sandgaard efter overrækkelsen. Foto: Hans Stureson/FAA Arkiv.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Svendborg

Statsministerbesøg i Svendborg: Spørgelystent publikum holdt Frederiksen til ilden

Annonce